0212 256 64 82 - 0545 651 28 78
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dedektör Çalışma Sistemleri

30 Mayıs 2017
182 kez görüntülendi
Dedektör Çalışma Sistemleri

Dedektörlerin Çalışma Sistemleri

Metal arama dedektörlerinin kendine has özellikleri vardır bunlar bu dedektörlerin define aramaya yardımcı olabileceğini belirler. Metalleri cinslerine göre ayırabilen dedektörler define dedektörü olarak bilinirler.

Define Dedektörleri VLF sistem ve Pulse Sistem olaraka 2 sınıfta toplanır.

VLF Dedektör Sistemi Very Low Frequency, çok düşük frekans sistemi sahip dedektörlerdir. VLF sistem dedektörler genellikle yüzeysel aramalar yapmak için kullanılır. Metal ayırma kabliyetleri çok yüksek olan bu cihazlar sikke, para, yüzük vb. metalleri tespit edebilir. Özellikle tek para avcıları vlf sistem dedektörleri kullanmaktadırlar.

Pi Sistem Pulse İnduction Dedektör Sistemi: Pals dedektör sistemi olarak bilinen güçlü sinyal gönderme özelliğine sahip dedektör[1]lerdir. Pals Dedektörler defineciler tarafından güçlü sinyal gönderme özelliğinden dolayı derin aramalar için kullanılır. Pi Dedektörler gelişen teknoloji ile metal ayrımı yapabilmektedir. Pulse Dedektörler genellikle 1mx1m, 1,5mx1,5m veya 2mx2m kare şeklindeki arama bobinleri ile kullanılır. Çok güçlü sinyal gönderme yapıları bazı arazilerde toprak yapısına göre arama esnasında yanıltıcı sinyaller alabilir.

Unutmayın burada önemli olan sizin ihtiyacınızı görebilecek cihazı seçmenizdir. Vlf sistem dedektörler ile derin arama yapmanız çok zor, Pulse sistem dedektörler ile iyi ayrım yapmanız çok zordur.

Piyasa’da satılnan çoğu VLF sistem dedektör üreticileri cihazlarının çok çok derinlere indiğini iddaa etmektedir. Çalışma sisteminden sebep VLF sistem cihazların çok derinlerden hedef tespit etmesi mümkün değildir. Ayrıca yine VLF sistem gibi Pulse sistem üreticileride cihazlarının çok iyi ayrım yaptığını iddaa etmektedir. Sisteminden dolayı pulse dedektörlerinden çok iyi ayrım yapması beklenemez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?